Pátek 18. června 2021, svátek má Milan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 18. června 2021 Milan

Na Beats For Love 2019 si každý našel svou notu

7. 07. 2019 17:22:59
Po čtyřech dnech skvělé hudby, potu a tance, si každý účastník pomalu vstřebává své dojmy. Letos jsem se zaměřila na House stage, kde jsem zahlédla mezi bavícími se lidmi známé tváře DJs.

V blízkosti House Cool stage, jsem potkala DJs Ian Blonds, Romana Chmiela, Richarda Ra2anského a DJ Lepoo. House stage měla letos skvěle vybrané interprety. Jména jako David Penn(ES) či Claptone (UK), ale já se letos zaměřila na české umělce a přitom jsem narazila na jednu zajímavost.

Potkala jsem tam "kluky", kteří si přišli poslechnout a podpořit své potomky. Bývalý (DJ ER), kterému zde vystoupila dcera DJ Meryen a ( DJ Daddy Adams),zase dceru DJ GI-A. Oba hrávali v 90 letech na Stodolní ulici, ve Fabriku v Ostravě a po dalších klubech Ostravska.

DJ Meryen kráčí po stopách svého otce (DJ ER) a hraje i mimo českou republiku. Letos na B4L si přizvala hosta Annie Black, která ji doplňuje svou osobitou hrou na saxofon. Obě to rozpálily v sobotním horkém odpoledne na House Cool.

Mladičká DJ GI-A je pod "křídly" hrajícího otce (DJ Daddy)

Vyhlédla jsem si Vlastíka Adamse DJ Daddy Adams a trochu ho vyzpovídala

Vlastíku : mám na tebe pár otázek

1. Jak vnímáš hudbu dnes?

Hudbu vnímám stejně naplno, jako zamlada :-D A díky možnostem doby ( cestování, technickým možnostem...) snad ještě intenzivněji než dříve. A díky své dceři si to doma všichni hrozně užíváme a žijeme hudbou naplno. Normální člověk by u nás asi dlouho nevydržel, ale aspoň mám díky ní přehled o nejnovějších trendech v House music.

2. Proč si myslíš, že se do módy vracejí vinylové desky?

Nevím do jaké míry se až tak vracejí, ale myslím si, že pro Dje , kteří si osvojili umění mixovat Vinily je to srdcová záležitost a jistě to ocení i mnoho pozorovatelů a znalců kvalitní práce Djs. Vždyť když jsem v 90. letech mixoval v největších ostravských klubech a lidé mi koukali pod ruce a radostí u toho řvali, byl to moc krásný pocit a moc jsem si to užíval a snažil se práci s Vinily vnést mezi lidi další zážitek. A o kvalitě zvuku z desek nemůže být pochyb samozřejmě.

3. Chtěl by si hrát na B4L?

U mne je to s hraním na B4L takové rozporuplné. Já jsem strašně šťastný a hrozně si toho vážím, že organizátoři vzali na sebe tak velkou zodpovědnost a dali důvěru, již minulý rok poprvé, tehdy mé 14 leté dceři. A když jsem jí pak viděl jak bravůrně zvládla i své letošní vystoupení na naší srdcové HOUSE STAGE, tak to bylo pro mne to největší štěstí. Reakce návštěvníků byly navíc velmi kladné, takže co více si může hrdý otec přát. Vždyť hudba je pro nás život. No a co se týká mého hraní. Já bych si asi rád zahrál, to bych lhal, kdybych říkal že ne, ale strašně nerad se někam cpu :-) Nicméně jsme s kolegy Oldschoolery probírali, že by bylo krásné, kdybychom mohli lidem namixovat ty nejlepší pecky 90. let. Myslím tím kvalitní taneční, víceméně House Music pecky (ať si to někdo nesplete s Oldies party :-) ). Prostě hudbu, kterou jsme hráli v největších českých House klubech 90. let. Myslím že mnoho starších účastníků B4L na to čeká a nás by to nesmírně bavilo. Navíc hraní si užiji stále dost, poněvadž se nyní dost věnuji pořádání akcí i se světovými jmény v klubu Fabric – Ostrava, nebo pořádáním menšího Open Air festivalu, zaměřeného na rovné beaty, což mne hodně baví. Zvláště rád se na těchto akcích potkávám s Dji a návštěvníky, se kterými se skvěle pobavíme a probereme vše kolem hudby. Já jim říkám srdcaři, protože jsou to lidé kteří touto hudbou žijí jako my. A to mne opravdu nabíjí. A navíc se nám nyní daří i rozvíjet činnost našeho labelu HouseGen.cz , kde mám v teamu opravdu kvalitní Djs a hlavně pak geniálního producenta, který nám připravuje mnoho skvělých vlastních tracků ( bylo možno poslechnout i na vystoupení Gi-A na B4L ), takže celá práce kolem hudby dává smysl a jde správným směrem.

4. Jakou podporu poskytuješ své dceři (DJ Gi-A)?

Nejen já, ale my všichni doma tímto žijeme. Dokonce i její malá sestra s námi sdílí radosti letních festivalů :-) No a podpora ode mne? Samozřejmě organizovaní eventů na kterých Gi-A hraje, a cestování a podpora na akcích, kde je zvána. Ale ne že by nám to vadilo :-) U těch námi organizovaných akcí je moc pěkné, že dnes již mnoho návštěvníků je vyhledává i kvůli tomu, že tam bude hrát zrovna ona. Co se týká hudební a technické podpory hraní, tak ta není vůbec žádná :-D Tam stačilo že zafungovaly zděděné geny a bylo vystaráno. Před třemi lety prostě stoupla za mix a po 14 dnech již uměla velmi slušně mixovat. A vývoj techniky jejího mixu jde velmi rychle nahoru. To mi potvrdilo i letos na B4L mnoho přátel Djs, kteří ji sleduji již od začátku jajího hraní. Vždyť Gi-A svou technikou mixu a výběrem tracků mne již dávno předstihla. Takže neexistuje abych ji vůbec poradil co hrát a jak hrát. Na to má svou hlavu. Dokonce mi v setu nikdy nezahraje nějaký můj oblíbený song, protože by ji to narušilo její koncepci :-) A já to samozřejmě rád respektuji. A tak to má být. Žák by měl v ideálním případě předčit svého učitele a u nás se to bezezbytku potvrdilo. Navíc pohybový a vizuální obraz u Djky je samozřejmě daleko pěknější než u Dje :-)

5. Je ještě další festival na, kterém bys chtěl, aby hrála dcera?

Tak samozřejmě sny máme, co se týká zahraničních festivalů, několik jsme jich už také osobně i navštívili. Ale naše myšlenky se stále ubírají směrem těch nejkvalitnějších HOUSE MUSIC akcí, popř. House Stages na větších festivalech. Nejsme moc velcí příznivci pompézních vizuálních akcí, spíše vyhledáváme kvalitu hudby. Takže pokud se Gi-A někdy v budoucnu prosadí na Stage typu Resistance, bude to splněný sen. ;-) Ale berte to prosím s rezervou. Nicméně sny se mají plnit, a Gi-A s ohledem na hraní po boku světových Djek jako je Sam Divine, Nora En Pure, či Lovra si těch snů již několik splnila. Tak proč v tom nepokračovat :-)

6. Na závěr : Co se ti na letošním ročníku B4L nejvíce líbilo?

B4L je sám o sobě famozní festival a je až nepochopitelné co se v Ostravě povedlo. Opravdu velká gratulace organizátorům a klobouk dolů před nimi. Hrozně jsme si všechny 4 festivalové dny užili. A co se i nám nejvíce líbilo ? Jak jinak, pro milovníka labelu DEFECTED, vystoupení Djs David Penn a Claptone. Pro mne vrchol a ukázka špičkové práce, kde DJ nejen že výborně mixuje a pouští ty nejlepší tracky, ale hlavně skvěle baví lidi. A o to jde u Dje hlavně.

Děkuji za odpovědi.

Nyní se už můžeme těšit na další ročník B4L 2020. Co nám přinesou dvě dvojky a dvě nuly se teprve dozvíme, ale s jistotou mohu říci, budou to opět našlapané čtyři dny hudby :)

Další fotografie z festivalu najdete na mém Facebook profilu :)

Autor: Alena Cmielová | neděle 7.7.2019 17:22 | karma článku: 11.13 | přečteno: 657x

Další články blogera

Alena Cmielová

Jen tak se toulám přírodou

Ráno si přivstat a jít s fotoaparátem na procházku, se mi stává málokdy, proto jsem vděčná za každičký okamžik ticha a svobody v lesní oáze.

28.8.2020 v 18:18 | Karma článku: 21.59 | Přečteno: 385 | Diskuse

Alena Cmielová

Prach, pot a puchýře i takové mohou být Colours of Ostrava 2019

Rok 2019 si na Colours of Ostrava budu pamatovat jako zaprášený, horký, ale plný hudebních dojmů. Myslím si, že se můžeme už teď těšit na další ročník, ale jak jsem Barvy prožívala já?

22.7.2019 v 20:09 | Karma článku: 16.94 | Přečteno: 1033 | Diskuse

Alena Cmielová

Jak se budí příroda

Zimní ticho vystřídalo v lesích a u rybníků veselé štěbetání ptáků. Slunce už pěkně hřeje na tváři a já si znovu užívám svůj oblíbený čas začínající jaro.

19.3.2019 v 15:07 | Karma článku: 17.30 | Přečteno: 314 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Patrik Vodrážka

Komentář studenta: Reforma školství je nevyhnutelná

Z tvrdého spánku mě probouzí hlasité zvolání. „Je čas vstávat!“ slyším jasně hlas své maminky. Koukám na hodiny, je sedm hodin ráno. To znamená jenom jednu věc, musím se připravovat do školy.

18.6.2021 v 10:35 | Karma článku: 7.58 | Přečteno: 359 | Diskuse

Ladislav Větvička

Tonda Šimela, ostravsky frajer

Su herci, kere ma rado cele Česko-Slovensko, bo se v Praze nebo Bratislavě dostali do televize a do filmu a všeci je znali. A pak su herci, keři se nedostali do televize, ani do filmu, bo nechtěli ani do Prešporka, ani do Pragla.

17.6.2021 v 17:17 | Karma článku: 31.37 | Přečteno: 1374 | Diskuse

Karel Sýkora

Kluci z Prahy — Jak funguje trik na bankomatech

Dejte si pozor, až se vás příště bankomat zeptá, jestli chcete vybrat s konverzí nebo bez. V Praze sice funguje tenhle trik hlavně na turisty, ale až v létě pojedete k moři...

17.6.2021 v 5:05 | Karma článku: 5.86 | Přečteno: 197 |

Dita Jarošová

Krádež v jejím domě...

Bylo to jen tři neděle, co Jitka nebyla doma. Za tu dobu uvěřila mnohým lžím a měla za sebou dva noční a neúspěšné pokusy o útěk z Brna. Hlavně jí bylo zdůrazněno, že po ní jde policie.

16.6.2021 v 21:08 | Karma článku: 5.48 | Přečteno: 299 | Diskuse

Karel Sýkora

Jak byla vytvořena umělá řeka v Libyi

Libye, plným názvem Libyjský stát, je stát v severní Africe u Středozemního moře. Jejími sousedy jsou Egypt, Súdán, Čad, Niger, Alžírsko a Tunisko. Jméno státu má původ ve starořeckém mýtu o Libyi.

15.6.2021 v 20:32 | Karma článku: 4.66 | Přečteno: 101 |
Počet článků 164 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1071

Na mém blogu uvidíte převážně přírodu, zvířata a místa, které jsem navštívila, ale občas zde dám článeček, který bude ze života, jen politiku zde nenajdete tu přenechám s radostí jiným.

Seznam rubrik

více

Najdete na iDNES.cz