Středa 17. srpna 2022, svátek má Petra
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 17. srpna 2022 Petra

Na Beats For Love 2019 si každý našel svou notu

7. 07. 2019 17:22:59
Po čtyřech dnech skvělé hudby, potu a tance, si každý účastník pomalu vstřebává své dojmy. Letos jsem se zaměřila na House stage, kde jsem zahlédla mezi bavícími se lidmi známé tváře DJs.

V blízkosti House Cool stage, jsem potkala DJs Ian Blonds, Romana Chmiela, Richarda Ra2anského a DJ Lepoo. House stage měla letos skvěle vybrané interprety. Jména jako David Penn(ES) či Claptone (UK), ale já se letos zaměřila na české umělce a přitom jsem narazila na jednu zajímavost.

Potkala jsem tam "kluky", kteří si přišli poslechnout a podpořit své potomky. Bývalý (DJ ER), kterému zde vystoupila dcera DJ Meryen a ( DJ Daddy Adams),zase dceru DJ GI-A. Oba hrávali v 90 letech na Stodolní ulici, ve Fabriku v Ostravě a po dalších klubech Ostravska.

DJ Meryen kráčí po stopách svého otce (DJ ER) a hraje i mimo českou republiku. Letos na B4L si přizvala hosta Annie Black, která ji doplňuje svou osobitou hrou na saxofon. Obě to rozpálily v sobotním horkém odpoledne na House Cool.

Mladičká DJ GI-A je pod "křídly" hrajícího otce (DJ Daddy)

Vyhlédla jsem si Vlastíka Adamse DJ Daddy Adams a trochu ho vyzpovídala

Vlastíku : mám na tebe pár otázek

1. Jak vnímáš hudbu dnes?

Hudbu vnímám stejně naplno, jako zamlada :-D A díky možnostem doby ( cestování, technickým možnostem...) snad ještě intenzivněji než dříve. A díky své dceři si to doma všichni hrozně užíváme a žijeme hudbou naplno. Normální člověk by u nás asi dlouho nevydržel, ale aspoň mám díky ní přehled o nejnovějších trendech v House music.

2. Proč si myslíš, že se do módy vracejí vinylové desky?

Nevím do jaké míry se až tak vracejí, ale myslím si, že pro Dje , kteří si osvojili umění mixovat Vinily je to srdcová záležitost a jistě to ocení i mnoho pozorovatelů a znalců kvalitní práce Djs. Vždyť když jsem v 90. letech mixoval v největších ostravských klubech a lidé mi koukali pod ruce a radostí u toho řvali, byl to moc krásný pocit a moc jsem si to užíval a snažil se práci s Vinily vnést mezi lidi další zážitek. A o kvalitě zvuku z desek nemůže být pochyb samozřejmě.

3. Chtěl by si hrát na B4L?

U mne je to s hraním na B4L takové rozporuplné. Já jsem strašně šťastný a hrozně si toho vážím, že organizátoři vzali na sebe tak velkou zodpovědnost a dali důvěru, již minulý rok poprvé, tehdy mé 14 leté dceři. A když jsem jí pak viděl jak bravůrně zvládla i své letošní vystoupení na naší srdcové HOUSE STAGE, tak to bylo pro mne to největší štěstí. Reakce návštěvníků byly navíc velmi kladné, takže co více si může hrdý otec přát. Vždyť hudba je pro nás život. No a co se týká mého hraní. Já bych si asi rád zahrál, to bych lhal, kdybych říkal že ne, ale strašně nerad se někam cpu :-) Nicméně jsme s kolegy Oldschoolery probírali, že by bylo krásné, kdybychom mohli lidem namixovat ty nejlepší pecky 90. let. Myslím tím kvalitní taneční, víceméně House Music pecky (ať si to někdo nesplete s Oldies party :-) ). Prostě hudbu, kterou jsme hráli v největších českých House klubech 90. let. Myslím že mnoho starších účastníků B4L na to čeká a nás by to nesmírně bavilo. Navíc hraní si užiji stále dost, poněvadž se nyní dost věnuji pořádání akcí i se světovými jmény v klubu Fabric – Ostrava, nebo pořádáním menšího Open Air festivalu, zaměřeného na rovné beaty, což mne hodně baví. Zvláště rád se na těchto akcích potkávám s Dji a návštěvníky, se kterými se skvěle pobavíme a probereme vše kolem hudby. Já jim říkám srdcaři, protože jsou to lidé kteří touto hudbou žijí jako my. A to mne opravdu nabíjí. A navíc se nám nyní daří i rozvíjet činnost našeho labelu HouseGen.cz , kde mám v teamu opravdu kvalitní Djs a hlavně pak geniálního producenta, který nám připravuje mnoho skvělých vlastních tracků ( bylo možno poslechnout i na vystoupení Gi-A na B4L ), takže celá práce kolem hudby dává smysl a jde správným směrem.

4. Jakou podporu poskytuješ své dceři (DJ Gi-A)?

Nejen já, ale my všichni doma tímto žijeme. Dokonce i její malá sestra s námi sdílí radosti letních festivalů :-) No a podpora ode mne? Samozřejmě organizovaní eventů na kterých Gi-A hraje, a cestování a podpora na akcích, kde je zvána. Ale ne že by nám to vadilo :-) U těch námi organizovaných akcí je moc pěkné, že dnes již mnoho návštěvníků je vyhledává i kvůli tomu, že tam bude hrát zrovna ona. Co se týká hudební a technické podpory hraní, tak ta není vůbec žádná :-D Tam stačilo že zafungovaly zděděné geny a bylo vystaráno. Před třemi lety prostě stoupla za mix a po 14 dnech již uměla velmi slušně mixovat. A vývoj techniky jejího mixu jde velmi rychle nahoru. To mi potvrdilo i letos na B4L mnoho přátel Djs, kteří ji sleduji již od začátku jajího hraní. Vždyť Gi-A svou technikou mixu a výběrem tracků mne již dávno předstihla. Takže neexistuje abych ji vůbec poradil co hrát a jak hrát. Na to má svou hlavu. Dokonce mi v setu nikdy nezahraje nějaký můj oblíbený song, protože by ji to narušilo její koncepci :-) A já to samozřejmě rád respektuji. A tak to má být. Žák by měl v ideálním případě předčit svého učitele a u nás se to bezezbytku potvrdilo. Navíc pohybový a vizuální obraz u Djky je samozřejmě daleko pěknější než u Dje :-)

5. Je ještě další festival na, kterém bys chtěl, aby hrála dcera?

Tak samozřejmě sny máme, co se týká zahraničních festivalů, několik jsme jich už také osobně i navštívili. Ale naše myšlenky se stále ubírají směrem těch nejkvalitnějších HOUSE MUSIC akcí, popř. House Stages na větších festivalech. Nejsme moc velcí příznivci pompézních vizuálních akcí, spíše vyhledáváme kvalitu hudby. Takže pokud se Gi-A někdy v budoucnu prosadí na Stage typu Resistance, bude to splněný sen. ;-) Ale berte to prosím s rezervou. Nicméně sny se mají plnit, a Gi-A s ohledem na hraní po boku světových Djek jako je Sam Divine, Nora En Pure, či Lovra si těch snů již několik splnila. Tak proč v tom nepokračovat :-)

6. Na závěr : Co se ti na letošním ročníku B4L nejvíce líbilo?

B4L je sám o sobě famozní festival a je až nepochopitelné co se v Ostravě povedlo. Opravdu velká gratulace organizátorům a klobouk dolů před nimi. Hrozně jsme si všechny 4 festivalové dny užili. A co se i nám nejvíce líbilo ? Jak jinak, pro milovníka labelu DEFECTED, vystoupení Djs David Penn a Claptone. Pro mne vrchol a ukázka špičkové práce, kde DJ nejen že výborně mixuje a pouští ty nejlepší tracky, ale hlavně skvěle baví lidi. A o to jde u Dje hlavně.

Děkuji za odpovědi.

Nyní se už můžeme těšit na další ročník B4L 2020. Co nám přinesou dvě dvojky a dvě nuly se teprve dozvíme, ale s jistotou mohu říci, budou to opět našlapané čtyři dny hudby :)

Další fotografie z festivalu najdete na mém Facebook profilu :)

Autor: Alena Cmielová | neděle 7.7.2019 17:22 | karma článku: 11.13 | přečteno: 681x

Další články blogera

Alena Cmielová

Cestujeme autem , takový menší "fast photo shooting"

Cestovat se dá různými způsoby, já zvolila a vyzkoušela si, jaké to je v takzvaném "Bydlíku". Je to obytný vůz, který nabízí spoustu možností a komfortu. Na své cestě fotím to, co mne zrovna cvrkne do "nosu".

15.2.2022 v 8:45 | Karma článku: 15.13 | Přečteno: 391 | Diskuse

Alena Cmielová

Černobílé vlakové cestování ve fotografii

Říká se, že vlakem je to tak na 80% nejlepší cestování, můžete se projít, dát si něco na zub, poslouchat hudbu a nebo, jen tak pozorovat okolí a cestující. Já jsem ten pozorovatel s fotoaparátem na krku.

7.2.2022 v 9:48 | Karma článku: 18.58 | Přečteno: 398 | Diskuse

Alena Cmielová

Jánské koupele ve fotografii

Pomalu a opatrně našlapuji v hromadách kamení, jako by v uctivém a obdivném kdysi...To jsou Jánské Koupele.

28.1.2022 v 8:31 | Karma článku: 22.44 | Přečteno: 549 | Diskuse

Alena Cmielová

Zaniklá ves Stará Voda ve fotografii

Kostel svatého Jakuba Většího a svaté Anny se nachází v zaniklé vsi Stará Voda, který jako zázrakem nebyl úplně zničen. Nachází se ve vojenském újezdě Libavá, v minulosti hojně vyhledávané poutní místo.

27.1.2022 v 9:43 | Karma článku: 21.05 | Přečteno: 410 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Dita Jarošová

Konspirace anebo fantom facebooku?

Před devíti lety na den přesně jsem měla koncert s básníkem a naším přední neřkuli prvním dylanologem, Michalem Bystrovem. Pamatuji si přesně, jak se koncert odehrál, avšak platforma meta tvrdí, že jsou tam nepravdivé informace

16.8.2022 v 10:36 | Karma článku: 7.01 | Přečteno: 141 | Diskuse

Karel Trčálek

Oslavný proslov k Památníku Česko-německého otroctví

Nebylo to vůbec těžké! Proslovu českého vlastence přece rozumí každý neobřezaný Čech, to je lehká práce!

15.8.2022 v 17:31 | Karma článku: 21.10 | Přečteno: 347 | Diskuse

Ladislav Větvička

Oslavna proslof k "Pamatniku česko-německeho otroctvi"

Tuž, bylo to těžke. Jak chcete přeložit projev nemeckeho flastenca, kery to mysli dobře, vzdejte se, nyc se fam nestane, a zaroveň, aby to bylo od hercny. Jako od srca. To je těška praca překladatela.

15.8.2022 v 11:11 | Karma článku: 42.82 | Přečteno: 2262 |

Pavel Král

Šalomoun, neboli Pokojný

Poměrně nedávno mě opravoval jeden mladý muž: „Neříká se přece Šalomoun, ale Šalamoun!“ A já jsem se bránil s tím, že se to tak přece píše v bibli. Ale až dnes mi došlo, proč je vlastně napsáno Šalomoun. Schválně, jestli na to

14.8.2022 v 13:00 | Karma článku: 7.64 | Přečteno: 129 | Diskuse

Eva Šamánková

Coura v nás

Mateřské povinnosti, touha něco dokázat a někam patřit. Být svobodnou matkou je místy jízda na horské dráze. Věčně se dohadovat s „exem“ o výchově společné dcery i setkat se s bývalou láskou a přitom neohrozit tu současnou...

11.8.2022 v 18:10 | Karma článku: 10.72 | Přečteno: 512 | Diskuse
Počet článků 169 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1054

Na mém blogu uvidíte převážně přírodu, zvířata a místa, které jsem navštívila, ale občas zde dám článeček, který bude ze života, jen politiku zde nenajdete tu přenechám s radostí jiným.

Seznam rubrik

více

Najdete na iDNES.cz